2013/03/21

Megvertük a világválogatottat

Az Aljas család 2-1-re legyőzte a világ minden tájáról verbuvált, jó erőkből álló FC ESN csapatát a bajnokság második fordulójában. Svarc duplája mellett a fegyelmezett védekezés volt a siker kulcsa.

Már az első percekben nyilvánvaló volt, hogy a többek között Theo Walcottal és Andrezinhóval felálló ellenfél jó játékerőt képvisel. Ez egyénileg mindenképpen így volt, tudatosságunkkal viszont sikerült ezt és a sebességbeli hátrányt is kompenzálni, így az első félidőben nem kellett komoly bravúrt bemutatnia Iminek. Mivel egy kettes figura elsült, előnnyel fordultunk.

A második játékrész hasonló koreográfia szerint zajlott, és amikor Svarc másodszor is eredményes volt egy rögzített helyzet végén, kezdtek igen jól kinézni a dolgok. A rivális rákapcsolt, nagy erőket mozgósított, szépített is, de a meleg utolsó perceket is kihúztuk, így nagyon értékes három pontot szereztünk.

A csapat védekezése mindenképpen dicséretes, érdekességként megjegyzendő továbbá, hogy úgy van négy pontunk két meccsből, hogy nem rúgtunk akciógólt. Az este krónikájához hozzátartozik, hogy jó és szimpatikus játékvezetőt ismertünk meg Török Károly személyében.

FC ESN - Aljas család 1-2 (0-1)
Gsz.: Mihály A. (2)
Aljas: Molnár I. - Vass B., Kívés L., Szabó M., Mihály A., Szamosközi G., Antal G., Csóti N.

8 megjegyzés:

1. Szeretném kiemelni Norbit, aki nagyon jól ment!
    És idéznék egy klasszikust: "Wie im Kindergarten!" :)

VálaszTörlés
  2. Szívébe zárta a világválogatott, az biztos :)

3. köszönöm szépen!!!
    ha nem is vagyok mindig gyilkos gólszerző gépezet, azért teszem a dolgom :)

de amíg a sztárunk hozza magát, addig nincs gond, ha a világválogatott jön, ha más...

4. Nyilván nem rám gondoltál, de az biztos hogy sokat jelentett számomra, hogy beszélgettünk az oldalvonal mellett :)

5. A következő meccsünk kellemesnek tűnik. Az ellenség egy 14-3 és egy 10-0 után érkezik. :)

6. Támadásban lehet, hogy jobbak voltak eddig, de a védelem eddigi teljesítménye mellettünk szól. :)